Ograniczanie ryzyka bez żadnych zahamowań

Wzrost zapotrzebowania na pojazdy elektryczne sprawił, że producenci proponują ich innowacyjne wersje i dążą do przyspieszenia realizacji planów dotyczących programów pojazdów elektrycznych. Wiele startupów zajmujących się produkcją tego typu pojazdów szybko przekonuje się jak ważne jest zachowanie równowagi między innowacjami w zakresie technologii części i ograniczaniem ryzyka. O czym pamiętać tworząc strategie wprowadzania i zarządzania programami? Kluczowe elementy zostaną omówione w naszym artykule.

Co jest potrzebne do osiągnięcia profesjonalnego, globalnego zarządzania programami dot. pojazdów elektrycznych?

Właściwe i pomyślne zarządzanie programami dotyczącymi pojazdów elektrycznych zależy od trzech czynników:
1. Rozpoznaj charakterystyczną złożoność procesu produkcji pojazdów. Produkcja pojazdów elektrycznych to złożony i wielopłaszczyznowy proces, który skierowany jest do równie złożonej sieci dostawców. Poza tym wprowadzanie innowacyjnych procesów wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego tak ważne jest systematyczne wprowadzanie do produkcji pojazdów elektrycznych a przed tym określenie i przygotowanie planu ich wdrożenia. Pozwoli to bowiem na uniknięcie wielu niepotrzebnych kosztów i błędów.
2. Skoncentruj się na ostatecznym celu: inteligentnym, przyszłościowym środowisku produkcyjnym. Koncentrowanie się wyłącznie na początkowych celach może prowadzić do utraty szansy na inteligentną produkcję w zakładzie i tym samym zwiększenie wydajności oraz elastyczności produkcji. Taki błąd popełniają bardzo często wspomniane już start-upy zajmujące się produkcją pojazdów elektrycznych. Warto więc skupić się na praktycznych informacjach osadzonych we właściwym kontekście, bo tylko one pozwolą realizować wyznaczone cele. Przemyślenie każdego aspektu i określenie ram do oceny pozwoli na kontrolę produkcji i informacji. Analiza inteligentnej produkcji przyczyni się do dokonywania przyszłościowych skalowalnych wyborów.
3. Zastosuj rygorystyczną dyscyplinę zarządzania programem: zaczynaj wcześnie, stosuj często.
Opracowanie standardów kontroli i specyfikacji projektowych umożliwi ich konsekwentne egzekwowanie przez producentów OEM i innych dostawców co w efekcie sprawi, że inteligentna produkcja będzie skuteczna.

Warto pamiętać, że skoordynowane zarządzanie programem będzie możliwe, kiedy znajdzie się właściwego, czyli przede wszystkim doświadczonego w tej branży dostawcę automatyki. Ograniczy się w ten sposób również ryzyko związane z uruchomieniem i spełnieniem inteligentnych celów zakładu.

Źródło: Rockwell Automation, Inc

Czytaj więcej